20 wrzesień 2020

Po kilku latach działalności Grupy wspinaczki skałkowej opartej na cotygodniowych wyjazdach na intensywne treningi w skałkach oraz na halach wspinaczkowych postanowiliśmy poszerzyć naszą ofertę o kolejną formę należącą do sportów ekstremalnych do których zaliczamy wspinaczkę wysokogórską.  Do uprawiania tego sportu oprócz zdobycia niezbędnej wiedzy i  fizycznych umiejętności potrzebny jest także odpowiedni sprzęt, który gromadzilismy przez te kilka lat skałkowego wspinania.

Do pierwszego górskiego wspinania w roku 2012 przygotowywaliśmy się przez kilka tygodni. Zbieraliśmy niezbędne wiadomości dotyczące tatrzańskich dróg wspinaczkowych, ich trudności technicznych i  potrzebnego sprzętu. Po zebraniu wszystkich  informacji i sprzętu nasz wybór padł na Kościelec leżący w Polskich Tatrach Wysokich, a droga wspinaczkowa nosi nazwę "Lobby instruktorskie" o trudności VI 2. Następne nasze górskie wspinaczkowe przygody powiększaliśmy sukcesywnie przez kolejne lata aż do dnia dzisiejszego. Wspinamy się zarówno w lecie jak i zimą w Tatrach Polskich i Słowackich a także w Alpach.

Grupa turystyki wysokogórskiej Miejskiego Ośrodka Kultury informuje

UWAGA, UWAGA UWAGA !!!

W związku z panującą sytuacją pandemiczną i czerwoną strefą do której wszedł powiat suski, a tym samym zaostrzony rygor sanitarny jesteśmy zmuszeni odwołać wycieczkę na Rysy która miała się odbyć 10 października. Następne wyjście w góry jest uzależnione od sytuacji jaka będzie panowała, więc śledźcie naszą stronę.


Kalendarz imprez turystycznych w 2020 roku

Kalendarz imprez turystycznych w 2019 roku