20 wrzesień 2020

Koło plastyczne „Przy Sztaludze” – działa w Centrum Kultury od czerwca 2022 roku a wcześniej przez kilkanaście lat w Miejskim Ośrodku kultury.. Wyposażona pracownia otwarta jest dla wszystkich, tak młodzieży, dorosłych jak i seniorów chcących rozwijać swoje zainteresowania plastyczne. Poznawanie nowych technik, pogłębianie wiedzy z historii sztuki i wspólne działania na zajęciach integrują grupę i sprzyjają zawiązywaniu nowych przyjaźni. Efektami tych działań są nagrody i wyróżnienia zdobyte w licznych konkursach i wystawach np. - Konkursie Twórczości Plastycznej w Nowym Targu, czy Małopolskim Konkursie Plastycznym w Krakowie.

Corocznie bierzemy udział w Konkursie "Babiogórska Szopka Regionalna organizowanym przez Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej oraz Parafię w Budzowie, a szopki z Jordanowa w każdym roku zajmują czołowe I , II miejsca i wyrożnienia.

Do sukcesów grupy należy wykonany na zajęciach plastycznych w naszym kole smok, który zdobył II miejsce w krajowym konkursie Parada Smoków odbywającym się corocznie w Krakowie. W kolejnych latach nasze smoki zdobywały  wyróżnienia.

Organizujemy kiermasze na których wystawiamy prace  wykonane na zajęciach , a oprócz tego przeznaczamy je  na cele charytatywne, oraz licytacje dobroczynne, które organizowane są przez różne instytucje.

Systematycznie organizowane są wystawy Koła Plastycznego na terenie Miasta Jordanowa, a od 2010 roku istnieje także możliwość zakupu wykonanych na zajęciach prac, mogących być wspaniałą dekoracją każdego wnętrza, jak również doskonałym prezentem na każdą okazję. Pozyskane środki służą do zakupu potrzebnych na zajęcia materiałów.

Na uwagę zasługuje fakt, że co roku przynajmniej jedna osoba z naszego koła dostaje się do Liceum Plastycznego w Krakowie lub w Zakopanem, a więc widać, że poziom nauczania jest wysoki, co z kolei nie znaczy, że nie ma u nas miejsca na luźne wyrażanie swoich myśli twórczych.

Obecnie zajęcia odbywają się w każdy piątek w godzinach  gr. 1 - 16,00 – 17.30 i gr.2 - 17.30 - 19.00

 sztalugowe_2023.jpg


Galeria zdjęć: